Vyhľadávače neoklamete

Moju webovú stránku spravujem už asi také dva roky. Zo začiatku išlo skôr o vyplnenie voľného času, no po nejakej dobe sa mi ozvalo zopár ľudí, ktorí mali záujem o umiestnenie reklamy na mojom webe. Príjemne ma to prekvapilo a zároveň priviedlo k myšlienke, že by sa dalo na mojom koníčku aj čo – to začať zarábať. Preto som sa do toho pustila naplno. V prvom rade som sa sústredila na to, aby všetko vyzeralo TIP TOP. Do práce som zapriahla svojho kamaráta, ktorý sa venoval dizajnovaniu webových stránok. Urobil naozaj kvalitnú robotu. Následne som stránku prepracovala po obsahovej stránke. Snažila som sa, aby na nej bolo čo najviac informácií, zaujímavé a pútavé titulky, fotografie aj videá. Jednoducho som to urobila tak, aby ľudí stránka zaujala už na prvý pohľad.Človek v sivej bunde a so zlatým prsteňom na ruke sa pozerá do čierneho telefónu.jpg
No a na rad prišlo čo? No predsa SEO. Nejaké tie drobné skúsenosti som už mala za sebou, tak som si povedala, že sa do toho pustím sama. Prvý mesiac sa nedialo nič. Po dvoch mesiacoch som zaznamenala mierny postup vo vyhľadávačoch a dokonca mi stúpol aj S-rank.

Tento úspech ma nakopol natoľko, že som sa do toho pustila naozaj naplno. Dnes viem, že asi až príliš naplno. Denne som na stránku pridala asi tak desať článkov so starostlivo vybranými kľúčovými slovami. Taktiež som sa aktívne zapájala do rôznych diskusných fór, kde som nenápadne vkladala odkazy na môj web. No a túto aktivitu si ujo Google všimol naozaj veľmi rýchlo.Notebook položený na pracovnom stole so zapnutou stránkou Google.jpg
Ešte večer sa moja stránka nachádzala na štvrtom mieste vo vyhľadávači. Samozrejme iba vtedy, ak som do neho napísala vhodné slová, ale predsa presne o to ide, takže to bolo v poriadku. Ráno som zapla počítač a moje dieťa, teda môj web, bol na siedmom mieste. Nachádzal sa tam dokonca aj vtedy, keď som zadávala konkrétne frázy, ktoré na stránke jednoznačne boli.
Čo vám chcem povedať? Len to, aby ste to nepreháňali. Optimalizácia musí prebiehať tak, aby vyzerala prirodzene. Všetko čo je príliš okaté, Google odhalí v momente.