Sedem divov sveta

Ak máte túlavé topánky, ak radi spoznávate historické stavby, ak dáte prednosť spoznávacím zájazdom pred leňošením pri mori tento článok bude pre Vás dobrým námetom na cestovanie. 

pyramida

Sedem starých divov sveta
Pyramídy v Gíze
Semiramidine visuté záhrady v Babylone
Artemidin chrám v Efeze
Diova socha v Olympii
Mauzóleum v Halikarnasse
Rodosky kolos
Maják na ostrove Faros
Sedem divov sveta, ktoré pozná každý, trochu rozhľadený človek. Dnes môžete na vlastné oči vidieť už len pyramídy v Gíze – posledný div sveta, ktorý odolal počasiu a času. Nič iné už na vlastné oči neuvidíte. Nemusíte zúfať, na svete je zoznam nových divov sveta. Celosvetovým verejným hlasovaním si ľudia vybrali nové divy. Niektoré sú zachované, odolávajú poveternostným podmienkam, z niektorých nájdete už len zrúcaniny, ale ak sa poponáhľate, isto uvidíte na vlastné oči každý jeden.

indie

Sedem nových divov sveta.
Mayske chrámové mesto
–        centrum mayskej civilizácie nájdete v Mexiku.
Socha Krista Spasiteľa
–         v Brazílii na hore Corcovado stojí 38 metrov vysoká socha Ježiša Krista. Trvalo 5 rokov kým bola socha hotová.
Veľký čínsky múr
  –  jediný objekt postavený človekom, ktorý je vidieť z vesmíru. Najväčšia stavba aká bola kedy postavená sa nachádza v Číne.
Machu Picchu– Stratené mesto Inkov
–         povesťami opradené starobylé miesto sa nachádza v Peru vo výške 2360 m.n.m. V minulosti to bolo veľké mesto, ktoré nemalo obchodnú ani vojenskú dôležitosť. Jeho vybudovanie je záhadou, tak ako aj dôvod jeho zániku.

čína

Petra
–         skalné mesto v Jordánsku. Stáročia opustené mesto, ktoré zažilo svoj rozkvet  na konci minulého letopočtu. O jeho existencii sa verejnosť dozvedela na začiatku 19– teho storočia.
Koloseum
–         zrúcaniny tejto stavby nájdete v Taliansku, v centre Ríma. 48 m vysoká, 189 m dlhá a 156 m široká stavba neodolala zemetraseniam. Bola to najväčšia stavba Rímskej ríše a zmestili sa do nej až 50 000 ľudí
Tadžmahal
–         hrobku z bieleho mramoru vysokú 75 m nájdete v Indii. 22 rokov pracovalo na tejto stavbe dennodenne 20 000 robotníkov. Zaujímavosťou tejto budovy je, že mení svoju farbu podľa dopadajúceho svetla.