Hromadná doprava a Google

· Každý z nás pozerá najbližšie MHD spojenie cez vyhľadávanie spojov. No teraz prichádza spolupráca ktorá je rýchlejšia a efektívnejšia. Prečo ?

bratislava

· Spoločnosť Google a mesto Bratislava sa spojila a vytvorili projekt cez ktorý si môžete pozrieť kde sa najbližší autobus či električka nachádza, kedy ide najbližšie spojenie, informácie o všetkých spojoch a zastávkach a taktiež kde sa dá zakúpiť lístok na električku a množstvo ďalších funkcií ktoré Google ponúka. Úplne jednoducho a rýchlo si môžete vyhľadať kedy Vám ide najbližšie spojenie cez smartphon alebo počítač. Táto novinka by vám mala uľahčiť vyhľadávanie najbližších spojov vďaka prehliadne jedinému cestovnému poriadku a taktiež pre návštevníka mesta bude lepšia orientácia v meste, a dostane sa všade tam kam potrebuje teda na všetky lokality mesta.

trolejbus

· Je to rýchlejšie a pohodlnejšie vyhľadávanie najbližších odchodov a príchodov cestovných poriadkov autobusov a električiek. Najbližší spoj vyhľadáte až za pár sekúnd a stačia na to len pár klikov. Aj keď zatiaľ nie je táto novinka neúplná, stále sa pracuje na Tom aby boli všetky zastávky, a trasu autobusovej a vlakovej dopravy aktuálne. Tento vynovený “ cestovný poriadok “ cez Google nájdete tak že si zadáte Google.sk / transit a už jednoducho vyhľadáte všetko čo potrebujete alebo pomocou aplikácie Google mapy kde už máte CP a všetky ďalšie informácie už priamo mapách nášho hlavného mesta.

cestování

· Uvítali by ste takéto niečo aj v iných mestách ? Mesto Žilina je prvé mesto v ktorej bola táto služba spustená. Na jednej strane je to výhoda pre návštevníkov alebo turistov iných krajín a na druhej je to nevýhoda pre dôchodcov ktorý nepoužívajú najnovšiu techniku. Avšak cestovný poriadok na električkových či autobusových zastávkach ostávajú a taktiež aj na autobusovej stanici mesta.