·         Každý z nás pozerá najbližšie MHD spojenie cez vyhľadávanie spojov. No teraz prichádza spolupráca ktorá je rýchlejšia a efektívnejšia . Prečo ?

bratislava
 
·         Spoločnosť Google a mesto Bratislava sa spojila a vytvorili projekt cez ktorý si môžete pozrieť kde sa najbližší autobus či električka nachádza , kedy ide najbližšie spojenie , informácie o všetkých spojoch a zastávkach a taktiež kde sa dá zakúpiť lístok na električku a množstvo ďalších funkcií ktoré Google ponúka. Úplne jednoducho a rýchlo si môžete vyhľadať kedy Vám ide najbližšie spojenie cez smartphon alebo počítač . Táto novinka by vám mala uľahčiť vyhľadávanie najbližších spojov vďaka prehliadne jedinému cestovnému poriadku a taktiež pre návštevníka mesta bude lepšia orientácia v meste  , a dostane sa všade tam kam potrebuje teda na všetky lokality mesta.

trolejbus
 
·         Je to rýchlejšie a pohodlnejšie vyhľadávanie najbližších odchodov a príchodov  cestovných  poriadkov autobusov a električiek. Najbližší spoj vyhľadáte až za pár sekúnd a stačia na to len pár klikov. Aj keď zatiaľ nie je táto novinka neúplná , stále sa pracuje na Tom aby boli všetky zastávky , a trasu autobusovej a vlakovej dopravy aktuálne .  Tento vynovený “ cestovný poriadok “ cez Google nájdete tak že si zadáte Google.sk / transit a už jednoducho vyhľadáte všetko čo potrebujete alebo pomocou  aplikácie Google mapy kde už máte CP a všetky ďalšie informácie už priamo mapách nášho hlavného mesta.

cestování
 
·         Uvítali by ste takéto niečo aj v iných mestách ? Mesto Žilina je prvé mesto v ktorej bola táto služba spustená.  Na jednej strane je to výhoda pre návštevníkov alebo turistov iných krajín a na druhej  je to nevýhoda pre dôchodcov ktorý nepoužívajú najnovšiu techniku. Avšak cestovný poriadok na električkových či autobusových zastávkach ostávajú a taktiež aj na autobusovej stanici mesta.