Sklenené zásteny rozjasnia každú kúpeľňu.

V súčasnosti sú prvky zo skla veľmi vyhľadávané a obľúbené, pretože dokážu presvetliť priestor, v ktorom sú umiestnené a zároveň dodávajú takýmto interiérom eleganciu a štýlovosť. Takže sa priam žiada ich využívanie v rôznych kancelárskych priestoroch, obchodných domoch alebo moderných rodinných domoch. Preto ich dnes architekti podsúvajú svojim klientom veľmi často.

No nielen štýl a elegancia sú jediným dôvodom obľúbenosti rôznych stien, dverí alebo zábradlí zo skla. V rodinných domoch sú sklenené steny využívané hlavne z dôvodu ich praktickosti a jednoduchej údržby. A miestom ich najčastejšieho uplatnenia je kúpeľňa, kde sklenené zásteny sú dnes neodmysliteľnou súčasťou moderných rodinných domov. Dokonca si ich už mnohí umiestňujú aj do starších kúpeľní, pretože ich inštalácia je veľmi jednoduchá.

kupeľňa

Ak si majitelia takej kúpeľne, kde murovaná zástena bola nahradená sklenenou alternatívou porovnajú rozdiel, tak ten je až neuveriteľný. Kúpeľňa so sklenenou zástenou pôsobí opticky akoby ju niekto zväčšil a celú presvetlil. Navyše sú dnes takéto zásteny konštruované z bezpečnostného skla, takže sa nemusíte obávať náhodného rozbitia alebo poranenia.

kupeľňa

Upokojiť musíme aj gazdinky, ktoré majú strach z náročnej údržby priehľadného skla, na ktorom sú viditeľné všetky nečistoty. Na jednej strane je to vítané, lebo takéto steny sú umiestnené v priestoroch s vyššími hygienickými nárokmi, no číre sklo je možné nahradiť aj inými možnosťami. Výber sklenených zásten je dnes veľmi bohatý, takže klienti si môžu vyberať z číreho alebo ultračíreho skla, no v ponuke sú aj varianty pieskované sklo, matované sklo a farebné sklo.

Takže, ak ešte máte doma stále nepraktický sprchovací záves alebo starú murovanú zástenu, skúste tieto opachy vymeniť za vzdušnú sklenenú zástenu, ktorá vám pri každom vstupe do kúpeľne rozžiari úsmev na vašej tvári.