Béžová farba – ako ju kombinovať s inými farebnými kúskami v šatníku?

Béžová je jemná, bledá a neutrálna farba, ktorej názov pochádza z francúzskeho slova beige. Niektorí ľudia ju považujú za príliš nezaujímavú, nudnú a obyčajnú, pretože nejde o príliš výraznú farbu. Mnohí ju však milujú práve pre jej jemnosť a nevýraznosť, vďaka čomu sa dá veľmi dobre kombinovať aj s rôznymi inými farebnými odtieňmi oblečenia. Vznik tejto farby je väčšinou spájaný premiešaním bielej a hnedej, avšak jej odtieň sa zväčša prikláňa skôr k bledšej smotanovej či krémovej farbe. Výhodou béžovej je to, že je k nej možné kombinovať rovnako studené, ako aj teplé farby.

béžová mikina

Spôsobené to je najmä jej premenlivosťou, pretože pri kombinácií so studenými odtieňmi bude pôsobiť chladnejšie, a naopak pri spojení s teplejšími odtieňmi bude vyzerať teplo. často je považovaná aj za prírodnú a zemitú farbu, pretože jej odtiene je možné pozorovať všade v okolitej prírode, ktorá nás obklopuje. Béžová je vrátane oblečenia veľmi obľúbená aj ako dizajnérska farba, a preto sa využíva aj pri rôznych interiérových či exteriérových doplnkoch.

prírodné odtiene béžovej

Čo sa týka psychológie farieb, drevité a zemité odtiene béžovej pôsobia upokojujúco, čisto a elegantne. Osoby, ktoré nosia béžovú sú vyrovnané, nerozhodujú sa impulzívne, preferujú pokoj a nerady vystrkujú z davu či strhávajú na seba zvýšenú pozornosť. Béžový odev spoločne s čiernymi či bielymi kúskami oblečenia bude pôsobiť štýlovo a elegantne. Napríklad môžete skombinovať béžovú mikinu https://bigstarjeans.sk/zena/damske-oblecenie/damske-mikiny s čiernymi džínsami. Dobre sa bude dopĺňať i s modrou rifľovinou, avšak pozor treba dávať na kombinovanie s príliš výraznými a najmä krikľavými odtieňmi, s ktorými si až tak rozumieť nebude. Pekne môže pôsobiť i v kombinácií s inými prírodnými farbami, ako je bledšia či tmavšia hnedá alebo zelená. Ak sa vám zažiada trochu svoj béžový outfit ozvláštniť, urobiť tak môžete výraznejšími doplnkami. Napríklad béžové šaty so zlatými šperkami, zaujímavým klobúkom alebo opaskom určite krásne vyniknú.