Sen o bývaní

Už odmala uvažujeme, ako by malo vyzerať naše vysnívané bývanie. Odpozorujeme veľa z filmov, seriálov, domov kamarátov a iných známych. Na hodinách jazyku máme za úlohu napísať, ako by mala vyzerať naša izba. To všetko nás ovplyvňuje. 

Najbežnejším snom, je mať dom a záhradu. Je to veľká investícia, no stojí za to sa o ňu snažiť. Sú jednoduché dôvody, prečo by ste nad týmto spôsobom bývania mali rozmýšľať, alebo ak o ňom snívate už nejaký čas, šetrite si. Prečo by ste mali ísť do toho?

1.Záhrada zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti
Je to logické. Čím väčší pozemok, tým vyššia cena. 

moderný dom

2.Záhrada je oázou pokoja
Môžete na nej aj pracovať dlhé hodiny, ak je to to, čo vás baví a napĺňa, no nechajte si aj priestor pre relaxovanie. Máte nekonečné možnosti, ako si záhradu nechať navrhnúť. Môžete to dokonca nechať aj na záhradného architekta, ktorý vám vyčaruje majstrovské dielo. 

3.Pocit úspechu a hrdosti
Kto by ho nechcel mať? Určite sa chcete kochať krásou vášho domu aj záhradky, ukazovať ho a byť hrdý na to čo ste dosiahli. 
4.Dom a väčší pozemok vám umožnia tráviť čas vonku viac
Áno, aj človek ktorý vyjde z panelákového domu, je hneď na vzduchu. No váš vlastný pozemok patrí len vám, máte na ňom to čo si zasadíte či kúpite sami. Nikto vám nebude nakazovať, kedy a kde môžete byť von. Samozrejme budete mať pokoj a súkromie, v prípade že chcete cvičiť. 

malá záhrada

5.Pestovanie vlastného jedla
Mať domácu zeleninu a ovocie je v tejto dobe luxusom a aj stále bolo. Môžete si byť istý, ako sa to pestovalo, že tam nie sú žiadne pridané chemické látky a že je to čerstvé. Takisto môžete obdarovať či predávať vaše produkty susedom, známym či iným ľuďom

6.Vlastný bazén
Je takisto obľúbenou súčasťou niektorých pozemkov. Podobne ako pri pestovaní jedla, viete, že sa do bazéna nedostanú nežiadúce látky. V tomto prípade sú to najmä mikroorganizmy zodpovedné za rôzne choroby. Budete sa cítiť zdravšie.