O nerezové zábradlie sa môžete bez obáv oprieť

Pohyb po schodoch či balkóne alebo terase je oveľa bezpečnejší, ak sa na nich nachádza zábradlie. Ponúka nám akúsi istotu pred pádom z výšky, ale plní aj estetickú funkciu. Bez zábradlia je totiž balkón či schodisko akési slepé.

V poslednom období sa zábradlie vyrába z nerezu. Ide o materiál s dlhou životnosťou, nároky na jeho údržbu sú minimálne, je nadčasový a dizajnové prevedenie má množstvo variantov, čo dáva možnosť dizajnérom prispôsobiť tvar a prevedenie každému štýlu v interiéri či v exteriéri. Nerezové zábradlie Lmmont je súčasťou rodinných domov, bytov, administratívnych budov či obchodných centier, všade tam zastáva praktickú funkciu, ale tvorí aj výrazný estetický prvok.

schody, nábytok

Pri výrobe zábradlia sa využíva systém stĺpikov alebo stĺpiky v kombinácii so sklenenou výplňou. Nosná konštrukcia je tvorená nerezovými stĺpikmi, ktorých tvary môžu byť štvorcové, obdĺžnikové alebo okrúhle a umiestňujú sa v určených vzdialenostiach od seba. Kombinované zábradlie so sklom je tvorené základnou konštrukciou z nosných stĺpikov, medzi ktorými je výplň z bezpečnostného skla connex. Najčastejšie sa používa číre alebo mliečne sklo. Z estetickej stránky je nerezové zábradlie bezkonkurenčné, zvýrazňuje štýl interiéru či exteriéru, pôsobí moderne a je nadčasové, zároveň nijako neruší architektonický štýl stavby.

Pri výrobe zábradlia treba brať do úvahy miesto, kde bude umiestnené, pretože nerez v exteriéri musí čeliť sťaženým poveternostným podmienkam ako je vlhkosť, mráz či slnečné lúče, a teda aj materiál by mal byť odolnejší. Ošetrovanie nerezu nie je náročné, pravidelne ho treba očistiť od nečistôt a prachu a preleštiť prostriedkami na tento účel určenými.

nature-3286064_1920

V prípade, že máte v pláne zaobstarať si nerezové zábradlie, cena nie je daná, ale vypočítava sa pre jednotlivé prevedenie zvlášť, pretože závisí od množstva použitého materiálu, rozmerov, atypického prevedenia či nutnosti výroby nejakých špeciálnych prvkov.