Radiátory, aké typy máme?

Vykurovanie v našich príbytkoch je jednou z najdôležitejších vecí, na ktoré musíme dbať. V súčasnosti máme niekoľko typov radiátorov, z ktorých si klienti môžu vyberať. Dnes už nie je len jeden typ, ktorý sa vyskytuje azda v každej domácnosti. V prvom rade by mali radiátory stopercentne spĺňať svoju funkciu ale taktiež sú navrhované z kvalitných materiálov a vyzerajú dobre !
bílé topení

Radiátory z ocele

Oceľ patrí k nestarnúcim materiálom, ktorý patrí k najviac využívaným. Radiátory z ocele perfektne vodia teplo a čo sa týka financií, nepredstavujú radikálnu položku.

Radiátory z medi

Meď predstavuje taktiež materiál, ktorý je vysoko kvalitný a veľmi využívaný. Radiátory z medi sú nesmierne obľúbené, keďže meď má vysokú životnosť a aj s pribúdajúcimi rokmi vyzerá stále rovnako ! Medené radiátory sa dávajú predovšetkým do miestností, kde je vlhkosť o niečo vyššia ako v iných miestnostiach. Medené radiátory môžeme nájsť predovšetkým v kúpeľniach. Meď, tak ako oceľ, patrí k vynikajúcim vodičom tepla.

Radiátory z hliníka

Svojim spôsobom hliník nahrádza oceľ, kedy sa jedná o niečo hygienickejšiu variantu radiátoru. Hliníkové radiátory dokážu taktiež perfektne dodať teplo, ktoré potrebujete. Hliník patrí k materiálom, ktorý nepodlieha korózii a je vhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi alergiami. Čo sa týka šetrenia financií, v tomto prípade mnohí si zvolia práve hliníkové radiátory.
termostat

Radiátory z liatiny

Tento typ radiátorov volia hlavne tí, ktorí majú svoje bývanie zariadené v staršom štýle. Tento typ radiátorov sa svojim vzhľadom nijako nezmenil a práve preto patrí k určitej štýlovke. Liatinové radiátory dokážu naplniť váš domov maximálnym teplom.

V súčasnosti sa však bytové dizajny menia a napredujú nesmiernou rýchlosťou. Pokiaľ máte byt zariadený v modernejšom štýle, je vhodné aby ste do celkového dizajnu vhodne zvolili aj radiátory. Dnes je však výber nesmierne široký a architekti a dizajnéri nezaháľajú a vytvárajú aj štýlové radiátory, ktoré sa perfektne hodia k celkovému zariadeniu interiéru. Nielenže dnešné radiátory plnia vyhrievaciu funkciu, ale predstavujú aj doplnok, ktorý zbytočne nešpatí celkový vzhľad bytu či domu. Originalita a vynaliezavosť nemá hraníc a tak si klienti a zákazníci majú naozaj z čoho vyberať. Avšak je potrebné nájsť si zlatú strednú cestu. V tomto prípade pekné ale aj stopercentne funkčné radiátory. Pre viac informácii navštívte stránku https://www.viessmann.sk/.