Zručnosti, ktoré sa môžete naučiť menej ako za 6 mesiacov

Pre každého slovo ,,zmena“ znamená niečo iné. Na niekoho môže mať pozitívny vplyv, pretože si povie, že život ide ďalej a na druhej strane to môže byť aj niečo, čo si dnes nemôžete ani predstaviť.
Niektoré zručnosti sa dajú ihneď využiť, zatiaľ čo iné vám môžu zmeniť život, keď to budete najmenej očakávať. V tomto článku poukážeme na 8 zručností, ktoré si môžete vybudovať v priebehu 6 mesiacov. Dôležité je, aby ste začali dnes a pokračovali v tom.

knihovna

Rýchle čítanie
Iste všetci viete, že Bill Gates bol známy tým, že mal jednu ,,supermoc“. Bola by schopnosť rýchleho čítania. Čo Bill a zvyšok mega úspešných ľudí pochopili bolo to, že vedomosť je tá najväčšia moc.  Schopnosť spracovávať informácie rýchlejšie či už z kníh, článkov a správ je to, čo nám pomôže učiť sa rýchlejšie a vďaka tomu zrýchliť aj každý vnem.
Kde sa môžete začať učiť:Kurzy rýchleho čítania sú čoraz viac populárne, keďže mnoho ľudí si uvedomuje aký dôležitý je čas, ktorý máme. Na internete si môžete vyhľadať bezplatné kurzy ako je Read Speeder alebo sa môžete začať učiť s využitím stránky Spritzlet, čo vám umožní rýchlo čítať články on-line v anglickom jazyku.

Rečníctvo
Americkí vedci zistili, že ľudia sa obávajú verejného hovorenia viac ako smrti. Prináša nám to pocit desivosti, keď sa ocitneme pred desiatkami alebo stovkami ľudí, ktorých nepoznáme a práve vtedy máme hovoriť. Niekto v tomto momente zažíva pocit zraniteľnosti. Každopádne postaviť sa pred dav ľudí a hovoriť je veľmi dôležité k nášmu osobnému rastu a je veľkou zmenou v živote, keď sa dokážeme postaviť na javisko a pevne stáť.  

Schopnosťou číslo jedna, ktorou môžete byť predurčení na úspech je schopnosť verejne hovoriť pred ľuďmi a nebáť sa. Všetko od komunikácie, dôvery, predaja, marketingu sa odvíja od rozvoja vašich rečníckych schopností.
Ako sa môžete začať učiť:Môžete sa prihlásiť na rečnícke kurzy, kde sa postupne budete učiť vyjsť na javisko, postaviť sa naň pevne oboma nohami s príjemným nevystrašeným výrazom v tvári a istotne bez nervozity plynule rozprávať pred masou ľudí.

mluvčí

Účtovníctvo
Ak chcete začať podnikať účtovníctvo je jedným z kľúčových základov, ktoré budete potrebovať na úspech. Aj keď vy samotní nemusíte vedieť účtovať, pretože si na to môžete najať ľudí určite je dobré aby ste pochopili aj vy jeho základom. Túto zručnosť môžete neskôr použiť aj na riadenie vašich osobných financií, na splnenie vašich finančných cieľov a na bezpečné ovládanie vášho finančného života.

Kde sa začať učiť:Ak ste sa neučili účtovníctvo v škole, žiadne starosti. Môžete sa buď učiť sami pomocou kníh, alebo si pozrieť zadarmo účtovné kurzy online, prípadne sa na nejaký zapísať.