Život na internáte? Žiaden problém!

Ten kto si to na vlastnej koži nezažil, nevie aké to v skutočnosti je. Život na internáte má ako všetko svoje výhody aj nevýhody. Nie je to teda žiadna ľahká vec a je potrebné si dlhšie zvykať. Sú ľudia, ktorý si zvyknú hneď a sú taký, ktorý to dokonca vzdajú.
Sú to ťažké podmienky a nie každý vie ako to na internáte vyzerá. Poďme si to teda priblížiť. Keďže som to prežila na vlastnej koži a stále zažívam, poviem vám svoje zážitky a poskytnem vám aspoň trochu priblíženie reality.

studentka

Život na internáte? Žiaden problém! Tak toto platí iba u ľudí, ktorý dokážu byť úplne nad vecou a nepripúšťať si určité situácie k srdcu. Je to o tom naučiť sa vychádzať s množstvom ľudí a deliť sa takmer o všetko. Tak hneď ako prvé, keď prídete na internát a vojdete do izby zistíte, že je veľmi malá. Máte k dispozícii posteľ, skriňu, písací stôl a poličku. To je základná výbava, ktorá nesmie chýbať.

Podstatné je nebrať veci vážne a brať to všetko s humorom. Ak máte dobrých spolubývajúcich nie je žiadny problém. Samozrejme je potrebné ostatných tolerovať a prijať ich takých akých sú aj s chybami. Toto vám pomôže úplne najviac. Určite nevyvolávajte zbytočne hádky a snažte sa mať dobré vzťahy s ľuďmi, ktorý bývajú s vami alebo vedľa vás. Nikdy neviete kedy vám môžu pomôcť a vy ich budete potrebovať!

K základnému fungovaniu vám úplne stačí posteľ a ďalšia povinná výbava izby. Ak chcete pokojne si ju môžete zariadiť. Ideálne sú vankúše, nástenka a rôzne dekoratívne predmety. Môžete si kúpiť nejaké pekné kreslo a hneď je izba krajšia. Hlavná vec je nebrať to príliš vážne.

internat

Je možné, že budete zdieľať aj spoločné sociálne zariadenie. No nie je to také zlé ako to znie a zvyknete si. Pre mňa to bolo úplne prirodzené. Takže život na internáte? Úplne v poriadku! Zažijete kopec zábavy a budete na to spomínať ešte dlhé roky.