Získajte lepšiu cenu za váš nový automobil

Vyjednávanie nemusí byť zložité. Prijatím rozumného prístupu k veci, porozumením faktorov trhu, ktoré poháňajú ceny áut a uvedomením si, že váš čas ma peňažnú hodnotu, môžete rýchlo a úspešne vyjednať cenu auta. Použitie zdravého rozumu, aby ste porozumeli základom ponuky a dopytu a uvedomili si, ako ovplyvňujú cenu áut je dôležité pre úspešné vyjednávanie o cene vozidla. Ďalším typom je dohodnúť cenu auta so správnou osobou.

podnikatel

          Navrhovaná maloobchodná cena výrobku je irelevantná. Vždy budete platiť menej alebo viac v závislosti od zákonov ponuky a dopytu. Potrebujete základnú hodnotu, z ktorej môžete vyjednávať cenu auta. Ak kupujete nové auto, pre ktoré nie sú k dispozícií zľavy, faktúra je najlepšou cenou za vozidlo. V závislosti od právnych predpisov týkajúcich sa ponuky a dopytu môžete zaplatiť viac ako fakturačnú cenu za vozidlo a možno dokonca aj viac, ako DPH.

klíč od auta
 
          Vyjednávanie ceny vozidla za ojazdené auto je jednoduchšie, ako dohoda o cene za nové vozidlo. Kupujúci musí brať do úvahy stav vozidiel a najazdených kilometrov. Jednoduché internetové vyhľadávanie vozidla na webových stránkach vám pomôže vidieť priemernú cenu, za ktorú momentálne predávajú automobily, ako je ten čo si chcete kúpiť.

Existuje pravidlo, ktoré treba mať na pamäti pri vyjednávaní o cene za použitý automobil, či už kupujete alebo predávate. Obchodné zastúpenie vám zaplatí menej za ojazdené auto, ako keď predávate auto v súkromí.

dohoda

          Pri kúpe ojazdeného vozidla od predajcu v obchode je vozidlo pravdepodobne v lepšom stave, ako autá predávané súkromným predávajúcim a môžete u predajcu získať aj záruku, od súkromníka nie. Obchodník tiež prevzal zodpovednosť za vás pri prepise a papieroch od auta. Preto sú ceny použitých áut obchodníkom zvyčajne vyššie, ako ceny použitých automobilov kupované v súkromí. Vždy a všetko závisí od vašej dohody či už s obchodníkom, predajcom alebo predávajúcim v súkromí.