Zapchali sa odtoky a potrubie

Predstavte si situáciu, v ktorej voda vo vašom umývadle, dreze či napr. vani prestane odtekať alebo odteká pomaly a hromadí sa. Tieto súčasti tak prestanete používať, aby sa nahromadená voda nevyplavila a nevytopila vás (a susedov pod vami). Je to havarijný stav, ktorý treba urýchlene opraviť, aby ste spomenuté súčasti mohli zasa bezstarostne používať.

Na vine je v takomto prípade zapchatý odtok alebo usadeniny v potrubí. V každom prípade tieto treba prečistiť, a to v ideálnom prípade tak, že si na to zavoláte krtkovanie bratislava nonstop.

  • Profesionálne čistenie potrubí, odtokov a kanalizácií s overenou technikou a modernou technológiou.

Voda, bublinky

Je to rýchle, praktické a bez ďalších zbytočných starostí. Bez rizika zaplavenia priestorov alebo poškodenia potrubí pri laickom zásahu.

Príčinou sú teda usadeniny, ktoré okrem spomaleného odtekania a následného hromadenia odpadovej vody, spôsobujú aj nepríjemný zápach. O to je odstránenie tohto havarijného stavu urgentnejšie. V niektorých prípadoch sa o to ľudia pokúsia sami, a keď nie sú usadeniny príliš hrubé, možno sa im to aj podarí, ale zavolať profesionálny servis je stávkou na istotu.

Vodovodný kohútik, voda

Čo môže každý bežný laik urobiť, aby v budúcnosti zabránil tomuto havarijnému stavu, to je dodržiavať určitú prevenciu. Hlavne nesplachovať napr. do drezu alebo umývadla to, čo tam nepatrí. Najčastejšie splachujeme tieto veci, ktoré spôsobujú hrubé usadeniny a postupné upchatie:

  • Zostatky z jedál, kuchynský olej a mastnoty, hygienické pomôcky, vlasy a chlpy, či napr. aj lieky.

Ak tento nepríjemný stav vznikne, možno by ste chceli skúsiť niekoľko „babských rád“, ak chcete tento problém odstrániť sami:

  • Základom je „zvon“ na uvoľnenie odtoku (dá sa kúpiť v drogérii). Pomôcť by mohli takisto žeravé chemikálie alebo vriaca voda.

Alebo to rovno nechajte na nonstop dostupný odborný servis.