Xiaomi prichádza s mobilom, ktorý utiahne až 10 GB RAM!

Xiaomi nedávno predstavil technologickú revolúciu vo forme nového smartfónu, ktorý disponuje až 10 GB RAM!
Tento parameter, respektíve kapacita operačnej pamäte tohto nového modelu je priam neuveriteľná, pojem technologická revolúcia som nepoužil náhodou. Operačná pamäť s kapacitou o veľkosti 10 GB RAM je doteraz nevídaná udalosť a pravdepodobne najnovší fenomén v oblasti elektroniky, nevraviac o tom, že u mobilných zariadení býva hardvér o poznanie slabší. No tento nový smartfon ponúka aj iné kvality, na aké sa spoločne pozrieme.

binární

Nové mobilné zariadenie od Xiaomi nesie názov Black Shark a je zaujímavé predovšetkým svojimi výkonnými špecifikáciami. No zamerajme sa nachvíľu i na dizajn, pre ktorý je v tomto prípade charakteristický sklenený kryt na zadnej časti, okrem iného lemovanie vo forme RGB svetiel, aké sa dokážu prispôsobiť priamemu dianiu na obrazovke, respektíve prispôsobujú sa ich efekty na základe aktuálneho diania na displeji. Samotný displej je veľký 6,1 palca s panelom Full HD AMOLED, podporuje HDR a obrazovka  poskytuje pomer 18 : 9.

Ale poďme k tej najzaujímavejšej pasáži, k toľko spomínanému výkonu. Operačná pamäť RAM s kapacitou 10 GB je revolúciou, charakterizoval som ju už na začiatku. Túto kapacitu utiahne výkonný Snapdragon 845. A čo sa týka úložiska, zariadenie poskytuje vnútorné úložisko s priestorom 256 GB.

ram

Black Shark sa jednoznačne radí k herným mobilom a na základe toho môže očakávať i doplnok v podobe herného ovládača, ktorý má veľmi praktické rozmery a prakticky ho len nasuniete k hranám mobilu (nejde o typický joystick). Ďalej môžeme očakávať klasiku ako vstup na audio jack, snímač odtlačkov prstov, no za zmienku stojí i 4000 mAh batéria, aká sa bude dobíjať formou koncovky USB (typ C). Vnútrajšok je nakonfigurovaný do podoby, aby procesor podával maximálny výkon bez zbytočných zásekov. Na prednej strane mobilu nájdete 2 stereo reproduktory.