Vyberáme úver

Reálne rozmýšľate o tom, že si zoberiete úver? Tak v tom prípade vám odporúčame pozrieť si naše prehľadné tipy pri výbere toho najvýhodnejšieho úveru na trhu.
papírové bankovky
Zoberte rozum do hrsti:
Ešte pred tým ako sa vyberieme do banky pre konkrétny úver, tak by sa mali skutočne objektívne zamyslieť o akú investíciu sa jedná, a či sa nám oplatí dostať sa kvôli  tomu do dlžoby. V tomto kroku by sme si mali zvážiť všetky pre a proti, čo zahŕňa časový odhad maximálnej doby, do ktorej by sme chceli daný úver splatiť pomocou mesačných splátok vymazať. Rovnako ,aký praktický osoh nám investícia prinesie, a či sa nejedná len o krátkodobé potešenie.

Ktorý je ten najlepší ?:
Keď už sme si prešli prvým krokom , a sme pevne rozhodnutí o tom, že daný úver naozaj potrebujeme, mali by sme si porovnať konkrétne ponuky, ktoré banky momentálne ponúkajú. Tento krok sa môže zdať zdanlivo ako celkom jednoduchý, stačí predsa porovnať výšku úveru…
A práve tu nastáva najväčší omyl vďaka ktorému väčšina Slovákov prichádza o svoje peniaze. Okrem výšky úveru by sme mali rovnako zohľadniť tzv. skryté poplatky ,ktoré bude banka od nás vyžadovať. Ďalšie tipy ako vybrať čo možno najlepšie, sa skladajú z uváženia rýchlosti poskytnutia úveru ,možnosti poistenia v rámci poskytnutia a prípadné zľavy ktoré banka ponúka. 
mince a bankovky
Postup pri vybavovaní pôžičky :
Gratulujeme, ak ste sa už úspešne dostali do tejto fázy ,tak ste už pevne presvedčený ,že si spotrebnú úver naozaj zoberiete, a beriete to ako najlepšie východiskové riešenie. V tejto predposlednej časti ,si vysvetlíme základný princíp vybavovania tejto pôžičky a povieme si tie najdôležitejšie informácie, ktoré by sme si mali pripraviť na stretnutie s pracovníčkou banky ,ktorá nám daný úver sprostredkováva. V prvotnej fáze si vás pracovníčka musí overiť, teda preverí vašu osobu , taktiež vašu bezúhonnosť .

Samozrejmosťou je informácia o požičiavanej sume peňazí, ktorú potrebujeme na daný účel, na ktorý si úver berieme. Následne bude banka požadovať informáciu o type splácania úveru, teda akým spôsobom a v akej výške, si prajeme, aby peniaze odchádzali na účet banky a rovnako aj dĺžku splácania.
Výhodou niektorých poskytovateľov pôžičky je možnosť pripoistenia v prípade nemožnosti splácať požičanú sumu.