Vlastnosti plastu oceníme aj v poštových službách

Nie je to tak dávno, čo sme nemali k dispozícii toľko materiálov na výber ako v súčasnosti, napríklad ak sme chceli poslať nejaký balík či zásielku, na ich zabalenie sme zháňali kartónové škatule a podobne. Dnes nám táto nutnosť nehrozí, na pošte si bez problémov kúpime kvalitnú plastovú obálku požadovanej veľkosti, do ktorej vložíme tovar a ten následne pošleme.

envelope-4016187_640

Zásielky určené na vnútorný trh alebo do zahraničia si vyžadujú obal, ktorý vydrží nie práve jemné zaobchádzanie prepravcami, ale aj vplyv poveternostných podmienok ako je vlhkosť, slnečné lúče, prach a nečistota a podobne. Na tento účel sa skvelo hodia plastové obálky, ktoré tovar dokonalo ochránia a ich uzatváranie je pritom veľmi rýchle a jednoduché. Základný rozmer je formát A4, ale výrobca ponúka aj mnoho iných formátov, aby bolo možné posielať tovar rozličnej veľkosti. Podľa povahy zásielky si zákazník môže vybrať aj hrúbku plastu, 50, 60, 70 a 90 mikrometrov. Obálky sú z vnútornej strany čiernej farby, takže dokonalo ochránia obsah, aby nikto nepovolaný nezistil, čo sa v nej nachádza.

Posielanie zásielok však nemusí byť nuda, obálky sú na trhu v niekoľkých farebných odtieňoch, od základnej bielej cez ružovú, zelenú, žltú, modrú či červenú, jednoducho celé spektrum farieb, môžu mať ucho, ale nemusia. Zákazník si môže vybrať plastové obálky aj počet kusov, ktoré potrebuje, v ponuke je balenie s 10, 50, 100 a 200 kusmi obálok, záleží na intenzite posielania zásielok. Uzatváranie obálky je vyriešené prostredníctvom lepiaceho pásika, ktorý je súčasťou každej plastovej obálky. Je vzduchotesné a použiť ho je možné iba raz.

art-materials-1834802_640

Plastové obálky oceníme vždy, keď sme nútení niekomu poslať napríklad dôležité dokumenty, tlačoviny, knihy, šperky či menší textil, v každom prípade ich dostatočne dobre ochránia pred znehodnotením a stratou tak, aby sa k adresátovi dostali v poriadku a nepoškodené.