Vaše rána môžu byť bez stresu a kriku

Ranný zhon je dnes problémom vo väčšine rodín. Veď treba urobiť raňajky, nachystať desiatu, zobudiť deti, donútiť ich vyčistiť si zuby, dohliadnuť, aby nikto nič nezabudol a ešte vypraviť seba tak, aby ste neopúšťali domov strapatá a neupravená. Chce to pevné nervy a dobrú organizáciu.

spánek

Pripravte si veci večer
Naučte sa nachystať si všetko, čo je možné, už večer. Neverili by ste, koľko času tým ušetríte. Na kôpky naskladajte oblečenie pre deti, vyberte oblečenie pre seba, prežehlite manželovi košeľu a skontrolujte deťom školské tašky. Pripravte všetkým desiaty, zabaľte ich a uložte ich do chladničky.

Posuňte budík
V pokoji a osamote v prázdnej kúpeľni vyriešte rannú hygienu, nalíčte sa a učešte. Vyhnete sa tak naháňačke a tlačenici pri umývadle, nikto sa vám nebude pliesť pod nohy.

Raňajky ľahko a rýchlo
Raňajkovať by sme mali, na tom sa zhodnú lekári aj výživoví špecialisti. Od pondelka do piatku riešte ranné nasýtenie prakticky a efektívne. Uvarte ovocný čaj, majte v zásobe džúsy a mlieko, opečte toast alebo namažte chleby, deti sú zvyčajne vďačné za cereálie s jogurtom.

káva

Zaveďte rozvrh pre všetkých
Vytvorte časový plán a rozpis povinností pre každého člena domácnosti. Deti v ňom budú mať stále na očiach svoje povinnosti: pripraviť si veci a oblečenie do školy, upratať hračky rozhádzané po obývačke. Ráno potom môžu nachystať hrnčeky na stôl a po raňajkách ich odniesť do umývačky, vyčistiť si zúbky, najesť sa pri stole bez pozerania do tabletu. Otecko môže navariť čaj, zhasnúť svetlá pred odchodom, pomôcť s obúvaním najmenších potomkov alebo odviezť deti do vzdelávacích inštitúcií.

rodina

Ranný rituál
Hoci sa ponáhľate a máte pocit, že  nič nestíhate, vždy si urobte chvíľku na svojich najmenších, aby sa im pekne vstávalo. Veď čo je  roztomilejšie než rozospaté dieťa, ktoré sa túži pritúliť? Vyhraďte si pár minút, aby ste sa v pokoji pomaznali, objali sa a dali si nežnú pusinku.