Svadba v dohľade?

Najpodstatnejšia vec, ktorú medzi sebou ako partneri musíte prediskutovať úplne ako prvú je samozrejme dátum. Je na vás, či to vezmete nostalgicky a určíte si dátum, kedy ste mali prvé rande, dátum vašej obľúbenej spoločnej chvíle ako napríklad spoločnú dovolenku alebo sa skôr zameriate na vaše obľúbené ročné obdobie.

svadba

Ďalšou vecou, ktorá je podstatná počas celého plánovania sú vaše financie. Či už spoločné, alebo aj od každého samostatne, od rodičov, prarodičov. Hneď na začiatku by bolo ideálne určiť si sumu, ktorá bude pre vás najvhodnejšia a zmestiť sa do tohto rozpočtu. Preto môže byť veľmi prospešným odkladanie, teda sporenie peňazí, či už od doby plánovania svadby, alebo rovno od zasnúbenia.

Zhodnúť sa naďalej musíte aj na mieste obradu a hostiny, a taktiež na cirkevnom, či civilnom obrade. Čo sa týka hostiny, je dôležité myslieť na ľudí s odlišným stravovaním, či už vegetariánov, vegánov, alebo ľudí s bezlepkovou stravou a podobne.

Dôležitý je taktiež štýl vašej svadby. Chcete niečo tradičné alebo skôr moderné? Môžete zvoliť aj určitú tématiku, tej prispôsobiť výzdobu, menu, či hudobnú skupinu.

A samozrejme, nesmieme zabudnúť na hostí. Je dôležité spísať si spolu s partnerom ľudí, ktorých si želáte vidieť a pozvať na vašu svadbu. Počet ľudí musíte samozrejme prispôsobiť miestu na ktorom sa bude konať hostina a premyslieť taktiež zasadací poriadok. A spolu s tým vyriešiť aj svadobne pozvanky.

Svadobné pozvánky

Zo začiatku sa svadba môže javiť ako niečo úplne jednoduché a prosté, avšak priemerná dĺžka plánovania svadby je 10 mesiacov, takže si viete predstaviť, že v skutočnosti to nie je také ako sa zdá. Každý pár chce mať krásnu a nezabudnuteľnú svadbu, tak odhoďte ten stres, užívajte si seba navzájom a uvidíte, že aj keby sa neudialo všetko podľa vašich predstáv, tak si môžete váš svadobný deň spraviť dokonalým.