Skúste vsadiť na pravidelný pohyb. Nebudete ľutovať

Z úst každého lekára počujeme a z článkov na viacerých blogoch čítame, aký odporučený a zdravý je pravidelný pohyb. A je pravda, že tento názor má svoje opodstatnenie, čo vlastne potvrdí aj väčšina ľudí, čo sa s pohybom, respektíve so športom skamarátili.

Nemusíme tým myslieť kolektívny šport, profesionálne výkony alebo pravidelné návštevy posilňovní a fitness centier. Samozrejme môžeme, je to tiež správna cesta, ale pod pojmom zdraviu prospešný a pravidelný šport si dokážeme predstaviť aj individuálne aktivity ako napríklad cyklistiku, minimálne pravidelnú prechádzku po svojom okolí. A týmito aktivitami sa vo vašom vlastnom záujme oplatí zaoberať.

žena so psom, bicykel

Prečo?

Nie je to len o tom, že by sme priam násilím museli nasledovať nejaké rady z hľadiska nášho zdravia. Motiváciou takisto nemusí byť len udržiavať si zdravú hmotnosť, dobrú kondíciu a atraktívnu postavu. Je to niečo viac a keď to pochopíte, pravidelný pohyb sa stane vašim kamarátom, nie diktátorom.

Napríklad s cyklistikou, behom, alebo aspoň pravidelnou prechádzkou prichádza psychický relax a celkom príjemné duševné uvoľnenie. Zároveň čas „vyvetrať si hlavu“, usporiadať si myšlienky a možno prísť na dobré nápady. Nehovoriac o tom, že ide o odporučenú a účinnú prevenciu, ako minimalizovať problémy s erekciou, ktoré prichádzajú pod vplyvom nezdravého životného štýlu, organického ochorenia, psychickej nevyrovnanosti alebo jednoducho s pribúdajúcim vekom. Pohyb sa podpisuje takisto pod lepšie trávenie a funkčný metabolizmus.

bicyklel, tráva, kvet

Je tu ale ešte niečo. Niečo, čo neviem, či dokážem plnohodnotne opísať. Skrátka ak napríklad po práci alebo počas nudného víkendu sadnete na svoj bicykel alebo ak sa vydáte na dlhšiu prechádzku, ležia pred vami krásy okolitej prírody či zaujímavých pamiatok. Každý by mal mať vo svojom (blízkom alebo vzdialenom) okolí svoje miestečko, kde sa cíti najlepšie. Zároveň bude toto miesto bodom, ktoré býva pre človeka motiváciou, aby sa za ním vydal. A takýchto miest dokáže byť viac, určite ich nájdete. Len treba chcieť.