Šetrime miestom na pevnom disku

Takmer všetko, či vravíme o aktivitách alebo produktoch, takmer všetko chytá podobu a funkciu online. Pomaly ale isto sa lúčime aj s ukladaním dôležitých dát na prenosné disky typy USB či DVD. Naše dáta dokonca ani nemusíme nechávať uložené na pevnom disku počítača. K nášmu pevnému disku môžeme byť šetrnejší.
detail pevného disku
• No aj napriek tomu môžeme a budeme môcť ukladať množstvo súborov i naďalej.
• Už aj taká funkcia ako ukladanie dát má vynovenejšiu a o moc praktickejšiu podobu, ktorá ušetrí výkon nášho počítača, ale i miesto na pevnom disku.
• Je známym a odskúšaným faktom, že ak máme preplnený pevný disk, to má za následok kazenie a spomaľovanie počítača.
Práve preto vznikla táto inovatívna metóda ukladania, ktorú začína využívať každým dňom viac a viac užívateľov. Reč je o online úložnom priestore. Súbory neukladáte na pevný disk, ale skrátka na internet. Na Vaše súkromné úložisko na neobmedzenej sieti. Prečo teda naďalej plýtvať pevným úložiskom a zaťažovať ho? A prečo riskovať spomalenie či dokonca pokazenie počítača?
Áno, píšem aj o možnom pokazení. Pretože dnes nie je žiadnou raritou, pokiaľ užívateľ stiahne na pevné úložisko, do svojho počítača, vírus. No ak budú možné infikované súbory na sieťovom úložisku, výkon a funkciu počítača to neovplyvní. Jedine v tom prípade, ak ich stiahnete na pevné úložisko späť. Ale aj tak sa každopádne infikovaným súborom radšej vyhnime pomocou aktivovania antivírusového softvéru.
pevný disk
Na rovnaký štýl fungujú aj dnešné tablety a prenosné zariadenia, takisto aj smartfóny. Prečo plýtvať úložným miestom na SD karte, či úložisku zariadenia? Táto inovácia ukladania online je už dostupná aj pre tieto prenosné produkty a to to vďaka skvelým aplikáciám. Aplikáciepre smartphony a tablety pre Váš NAS server Vám ukážu jednoduchú cestu, ako pristúpiť na tento nový typ ukladania dát.