Prečo sú led žiarovky také úsporné?

Je rozdiel medzi svetlami, ktoré sme používali pred niekoľkými rokmi či vlastne desaťročiami a tými, ktoré predáva dnešný trh? Odpoveď na túto otázku asi poznáte, ten rozdiel tu samozrejme je. A to v stručnosti v úspornejších vlastnostiach, ktoré ponúkajú led žiarovky e27 LED produkt, spoločne s ich efektívnejším svietením pri oveľa nižšej spotrebe energií.

Technológia LED nám priniesla úspornejší systém pravidelného osvetlenia. A to vďaka tomu, že jej produkty vyžarujú svetlo vďaka svetlo emitujúcim diódam, ktorých žiarenie spotrebuje asi o 90 % menej energií, než tomu bolo v prípade klasických žiaroviek. Navyše, ak vravíme o kvalitných diódach, tie dokážu svietiť až vyše 50 000 hodín, majú teda aj vyššiu životnosť a v prípade žiaroviek sa neprehrievajú.

svietiaca žiarovka

  • Efektívnosť tohto svietenia sa ukazuje aj na pomere, ktorý poukazuje na fakt, že priemerná led žiarovka spotrebúva asi 80 % energií do svetla, pričom do tepla ide len maximálne 20 %.

Ak sú v produkte použité kvalitné diódy, takáto žiarovka vydrží dlho a pri každej prevádzke prináša úspornejšie žiarenie. To znamená, že zároveň prináša znižovanie nákladov za elektrickú energiu, pričom návratnosť kúpnej ceny je rýchla, vyššia investícia do kúpy led žiaroviek bude následne nahrádzaná už len pravidelnou úsporou.

  • A ten podstatnejší rozdiel v šetrení za elektrickú energiu sa ukáže najmä vtedy, ak sa týmto led osvetlením v domácnosti nahradia viaceré zastarané svetlá.

žiarovka, svietenie

Vráťme sa ešte nachvíľu k pomeru, ktorý nám ukazuje, že led svetelné produkty odvádzajú pri žiarení až 80 % do svetla. To má za následok, že napríklad aj žiarovka, ktorá „žerie“ menej elektriny, dokáže poskytovať rovnaký prísun svetla ako žiarovka, čo spotrebuje elektriny oveľa menej, pretože používa zastaranú technológiu, kedy sa musí zahrievať a odovzdávať zbytočne veľkú časť energií do tepla.