Potreby pre šteniatko

Určite sa tešíte, že si možno už o pár dní domov prinesiete malé šteniatko. Sú však veci, ktoré by ste mu mali zabezpečiť ešte pred samotným príchodom domov.oči labradora.jpg

Kŕmenie

Otázku kŕmenia vyriešte v predstihu. Budete šteniatko kŕmiť surovým mäsom, variť mu ho alebo prejdete na granule? Spýtajte sa chovateľa na jeho odporúčania. Na začiatok dostanete krmivo, na ktoré bolo šteniatko zvyknuté. Využite ho na prechod na vašu stravu.

Misky

Určite nezabudnite kúpiť dve misky a to na jedlo a na vodu. Ideálne sú nerezové. Nestoja veľa a sú takpovediac nezničiteľné. Využijete ich aj pri nasledujúcom psíkovi o pár rokov. Ak máte strach, že vám šteniatko zašpiní svojim jedlom podlahu či vyduje parkety, môžete pod misky položiť gumové prestieranie.

Pelech

Rozmyslite si, kde bude váš psík bývať a kde bude jeho miesto. Nemalo by byť rušné ani v prievane a ideálne by váš nový kamarát mal na vás pohodlne dovidieť. Počítajte s tým, že ešte porastie a preto kúpte hneď na začiatok dostatočne veľký peliešok.hrající si štěně.jpg

Obojok a vodítko

Kúpite v každom petshope. Vyberajte hlavne nastaviteľné a funkčné obojky a vodítka. Pri väčších psoch nedoporučujeme samonavíjacie vodítko pretože sa na ňom šteniatko naučí ťahať. Na malé šteniatka sa väčšinou neoplatí kupovať postroj, rýchlo z neho vyrastú a vy by ste museli kupovať ďalší.

Ochrana voči kliešťom

Je na vás, akú ochranu zvolíte. Dostupné sú obojky, peny, šampóny, spreje ale aj menej invazívne možnosti – jantárové obojky, cesnakové tabletky, droždie v strave alebo elektrické rušičky, ktoré pripnete na obojok vášho zlatíčka.

Hračky

Je ťažké dopredu povedať, čo sa vášmu psíkovi bude páčiť a či bude radšej naháňať loptičku alebo aportovať plyšáka. Niektorí psi obľubujú pískacie hračky. Na začiatok sú vhodné lacné plyšáky, ktoré zoženiete v klasickom obchode. Dajú sa využiť na tisíc spôsobov a vy nedáte veľa peňazí za hračku, s ktorou sa váš pes nechce hrať.