Objednávame si tovar z Číny

Na internetových stránkach, ktoré ponúkajú tovar z Číny sa dá kúpiť naozaj úplne všetko. Cez oblečenie, kozmetiku, elektroniku, súčiastky do auta až po nábytok. Výber je široký a ceny neuveriteľné nízke. Navyše v mnohých prípadoch sa neplatí ani poštovné. Na objednaný tovar musíte čakať niekedy aj vyše mesiaca, ale za ušetrené peniaze to stojí. Tak ako pri každej kúpe cez internet si musíte hlavne overiť predávajúceho prostredníctvom recenzií od predošlých kupcov.

obchod

Navyše aj pri kúpe tovaru z inej krajiny platí reklamačný poriadok. Ak vám tovar nepríde, alebo je poškodený, nefunkčný, či jeho popis nesúhlasí s realitou, môžete žiadať vrátenie peňazí Ak ide o stránku overenú s dobrým menom, tak sa nemusíte ničoho obávať. Dokonca od vás nebudú žiadať, aby ste tovar vrátili späť. Dožadujú sa len dôkazu a tým môže byť fotografia, alebo video. Komunikácia s vlastníkmi stránky aj s predávajúcim je na 99 % na vysokej úrovni a dokonca vás sami kontaktujú ak po skončení lehoty dodania nespravíte feedback čiže recenziu tovaru.

visa

Platiť za tovar sa dá kartou, alebo ak máte registráciu na platobnom portály paypal, môžete platiť aj takýmto spôsobom. Pozor by ste si mali dávať pri kúpe tovaru nad 150 € kedy je potrebné zaplatiť CLO. Ide o 3 až 11 % z hodnoty tovaru (podľa druhu tovaru). Nad 22 € ceny tovaru ste povinný uhradiť aj DPH v hodnote 20% z ceny tovaru. Je pravda, že tieto pravidlá dodržuje málokto. Predajcovia označujú dodávaný tovar nálepkou darček a takýmto spôsobom sa vyhnete nutnosti platenia.
Nakupovať z Číny je teda bezpečné a lacné. Čínske internetové obchody ponúkajú množstvo filtrov prezerania, zoradenia tovaru podľa rôznych kritérií a tým je pre vás nákup prehľadný. Veď tovar, ktorý vidíte na pultoch obchodov je taký istý ako ten, ktorý nájdete na čínskych predajných portáloch. Rozdiel je len v cene. A o tom, že trend takýchto nákupov je stále rôzšírenejší svedčí aj to, že len do Bratislavy príde zásielok z čínskych e-shopov viac ako 30 tisíc denne.