Luxusné napínacie plachty z hodvábu, oplatí sa do nich investovať?

Pred samotnou kúpou napínacích plachiet sa každý z nás zamyslí aký materiál si vybrať. Najčastejšie si kupujeme plachty z bavlny, jersey a frote, ktoré sú odolné a relatívne pohodlné. Dnes sú však čoraz populárnejšie aj iné luxusné materiály, o ktorých ste možno ani nevedeli. Horúcim trendom sú práve hodvábne napínacie plachty. Myslíte si, že hodváb nie je vhodný materiál na posteľnú bielizeň? Mýlite sa, povieme si o jeho vlastnostiach viac a zaručene si aspoň jedny hodvábne napínacie plachty kúpite aj vy.

moderní postel

Napínacie plachty z hodvábu vám zaručia luxusný spánok

S hodvábnymi napínacími plachtami zažijete ten správny luxus, tento úžasný materiál je nielen dokonalý na pohľad, ale najmä je úžasne jemný na dotyk. Po jednej noci strávenej v tejto posteli už nebudete chcieť nič iné. Hodváb sa od nepamäti považuje za kráľovnú všetkých látok a to vďaka svojej jedinečnej mäkkosti a žiarivému lesku. Tento materiál je navyše veľmi vhodný najmä pre alergikov, vďaka svojej štruktúre sa jedná o vysoko hypoalergénny materiál. Je vhodný do celoročného počasia, v lete vás príjemne chladí a cez zimu zas zahreje. Ďalšou výhodou hodvábu je jeho vysoká schopnosť pohlcovať vlhkosť.

ručník na posteli

Správna starostlivosť o hodváb

O tento luxusný materiál je však potrebné sa aj patrične starať, aby ste zaručili jeho dlhú životnosť bez jedinej ujmy. Základným pravidlom pri praní hodvábu je určite používať špeciálne pracie prostriedky vyrobené na ošetrovanie tohto materiálu. Rozhodne sa vyvarujte chlórovému bielidlu, ktoré by mohlo materiál poškodiť. Prať môžete ručne, ale i v práčke na jemnou programe. Veľký pozor si dajte aj pri sušení hodvábnych napínacích plachiet. Nesmiete ich umiestniť na priame slnko alebo na radiátor, mohlo by dôjsť k ich vyblednutiu a znehodnoteniu materiálu. Za vhodné sa nepovažuje ani sušenie v sušičke, kde by mohlo dôjsť k zrazeniu materiálu alebo poškodeniu priadze. Najvhodnejšie je zavesiť ho na bežný sušiak niekde do tieňa. Výhodou hodvábu je, že pomerne rýchlo schne. Ak vás napínacie plachty z hodvábu zaujali a zatúžili ste vlastniť aj vy aspoň jeden takýto skvost, kliknite na webovú stránku https://www.luxusna-spalna.sk/, kde nájdete veľký výber hodvábnej posteľnej bielizne.