Komunikácia formou minulej doby

Ak patríte medzi ľudí, ktorí dennodenne využívajú výdobytky modernej doby a odmietate sa zdržiavať inými druhmi komunikácie, mali by ste spomaliť. Každý vie, že dnes je všetko uponáhľané, každý sa ženie za prácou, robí od rána do večera a doma si tiež neoddýchne pri všetkých tých domácich prácach. Ešte aj tú komunikáciu s blízkymi ľuďmi chceme vybaviť čo najrýchlejšie, pomocou smsiek, respektíve pomocou správ cez internet. No takýto životný štýl nám môže priniesť len choroby modernej doby, dokonca aj infarkt či vyhorenie. Najlepším spôsobom ako tomu predísť je spomaliť a venovať sa svojim blízkym inak ako cez internet.

dopis
Začnite využívať komunikáciu z čias minulých. Ak ste zaľúbený, napíšte svojej milovanej list. Takéto gesto dnes robí už len málokto, no je to to najkrajšie čo môžete spraviť pre svoju polovičku. Je to najväčší dôkaz lásky, a ten kto je príjemca bude veľmi milo prekvapený a pochopí, že ho naozaj ľúbite ak ste si našli čas na napísanie láskyplného listu. Veď kto sa dnes môže pochváliť nájdeným listom v schránke, ktorý nie je len z nejakého úradu.

Kedysi ľudia nemali internet, a všetky informácie, ktoré potrebovali nachádzali v knihách. Dnes si to už nikto nevie predstaviť, ak napríklad máte spraviť referát do školy a nemôžete si vyhľadať informácie na internete tak čo spravíte. Vašou jedinou možnosťou je navštíviť knižnicu a listovať v starých voňavých knihách. Avšak pre väčšinu ľudí je to najlepší relax, a nehrozí vám žiarenie z tých všetkých elektronických prístrojov.

telefon

Ak nie ste na takéto staromódne listy, či na listovanie v knihách, využívajte aspoň retro komunikáciu, ktorej veľa ľudí momentálne prichádza na chuť. Namiesto mobilných telefónov, si zakúpte pevnú linku, ktorú už má málokto. Jednak to plní estetickú funkciu vo vašom dome, predsa len to je historický kúsok ak si zaobstaráte pevnú linku, ktorú využívali ešte vaše babky. Ďalším pozitívom je, že je bezpečnejšia a spoľahlivejšia, nikdy vám nevypadne signál. Jediným mínusom je, že ju môžete využívať len doma. Ak chcete vedieť viac o retro komunikácii, kliknite sem.