Kde ušetriť financie?

Každým rokom by mali zamestnávatelia zvyšovať priemerné mzdy svojim zamestnancom. Tento trend na Slovensku nie ale až tak zaužívaný. Len málo podnikov každoročne zdvíha platy. Pritom energie a náklady na živobytie rastú bez toho, že by nás niekto upozornil. Najmä elektrika, plyn a voda sú nevyhnutnosťou pre každodenný život v našich domácnostiach. Potraviny sa šplhajú stále vyššie a rozdiely poznať aj na cenách benzínu a nafty. Veľkou nevýhodou dnešnej doby je aj používanie kreditnej karty. Bezkontaktným priložením často krát nemáme taký prehľad o sume, ktorú za deň minieme. Preto je vhodné si svoje výdavky kontrolovať a priebežne zapisovať. Ideálnou situáciou je, ak tretinu výplaty odkladáte na sporenie. Na váš smartfón si teraz môžete stiahnuť aplikáciu, ktorá vám presne ukáže v ktorej oblasti ste minuli najviac peňazí. Práve tak môžete mesačne nejaké financie ušetriť.

prasátko
 
Jedlo               Najväčšie množstvo peňazí ľudia míňajú práve na jedlo. Hlavne ak sa väčšinu dňa stravujete v reštauráciách. Ak máte možnosť nosiť si do práce vlastný obed namiesto predražených jedál v reštaurácií, dokážete ušetriť desiatky Eur. Takisto, ak navaríte aspoň na dva dni. Skúste sa tiež pozrieť na to, či vám v chladničke neostáva zbytočne veľa polievky, či mäsa, ktoré len vyhadzujete. Zamerať by ste sa mali tiež na kávičkovanie. Aj keď jedna šálka denne nikoho na mizinu neprivedie, skúste si spočítať koľko vás stojí jedna šálka denne počas celého mesiaca.

salážt
 
Oblečenie        Ani netreba hovoriť, aby ste najskôr vynosili staré oblečenie a potom až kupovali nové. Najmä ženy jednoducho niekoľko párov potrebujú. Čo však môžete urobiť, je vytriediť veci, ktoré skutočne nenosíte a predajte ich. Nakupujte oblečenie s rozumom a vždy si povedzte, či si to oblečiete aspoň raz za týždeň.          
 
Doprava         Ak si začnete odkladať bločky za benzín uvidíte, koľko míňate práve na pohonné hmoty. Ak sa vám dá premyslite si, či na menší nákup neprejdete aj pešo.