Hyper automobil Pagani Huayra

Talianska automobilka, ktorá je známa vo svete motošportu výrobou ručne skladaných športových automobilov, prináša na trh hyper automobil, ktorý prekonáva doterajšie modely značky a môže sa rovnať s takými súpermi, ako sú Ferrari alebo Lamborghini.

Jeho vývoj trval viac ako 5 rokov a jeho základná cenovka začína približne na 200 000 € za kus. Každý jeden kus je jedinečný. Automobilka mu venuje všetku precíznosť pri skladaní a zaručuje tu najvyššiu možnú kvalitu akú na trhu môžete dostať.

motor

Dizajnovým návrhárom sa podarilo zladiť dokopy aerodynamický tvar s očarujúcimi športovými tvarmi, ktoré zaujmú nejdeného automobilového fanúšika. Celá karoséria je vyrobená z jedného komplexného kusu z karbónových vlákien, čím sa konštruktérom podarilo zabezpečiť dokonalú pevnosť karosérie a hmotnosť automobilu znížiť na minimum. Celý tento športový automobil neváži viac ako 1400 kg. Podvozok je zostavený z tých najlepších možných tlmičov, ktoré spolu so špeciálne navrhnutými pneumatikami značky Pirelli zabezpečujú dokonalú trakciu a dokážu tak preniesť ohromný výkon motora na asfalt. Srdcom tohto hyper automobilu je motor V8 značky Mercedes AMG, ktorý bol vyvinutý práve pre toto auto. Jeho výkon je cez 700 koní a postačuje na to, aby automobil zrýchlil z 0 na 100 km/ h za 2, 5 sekundy. O zastavenie sa starajú celokarbónové diskové brzdy z dielne Brembo, ktoré sa neprehrievajú a nevädnú ani pri prudkom brzdení až z rýchlosti, ktorá prevyšuje 300 km/ h.

formule

Tento automobil prekonal rýchlostný rekord na známej pretekárskej trati, ktorá dostala prezývku „zelené peklo“ a na ktorej havaroval v roku 1976 známy pretekár F1 Niki Lauda. Pretekárska trať menom Nurburgring je známa ako najdlhšia pretekárska trať na svete (21 km) a je to kombinácia ostrých zákrut a dlhých kľukatých roviniek, kde keď uspeje automobil na testovacej jazde, tak sa považuje za veľmi dobré auto.