Hliník je momentálne materiál číslo jeden

Plastové okná sú v súčasnosti často využívané v novostavbách, ale aj pri výmene starých drevených okien za nové. Ide o moderný spôsob ako udržať teplo vo vnútri interiéru a zároveň je možné ich mať aj v inej farbe ako len v klasickej bielej. No ešte o niečo vyšší level v kvalite okien tvoria hliníkové okná.

Sklo

Hliník je veľmi vďačný materiál, ktorý je tvárny z dizajnového hľadiska, ale dokáže zaujať aj po praktickej stránke. Dôkazom toho sú tisícky stavieb na celom svete, kde už hliníkové okná plnia svoju funkciu. Ideálne sú pre moderné, v súčasnosti veľmi preferované veľké okná s osadeným trojsklom, vyrobené sú z nich aj celé fasádne systémy, dostupné sú v nekonečných dizajnových riešeniach a povrchových úpravách. Zladiť ich s interiérom nie je vôbec problém, hlinikove okna Lmmont skvelo zapadnú do každého štýlu. Okrem toho ponúkajú aj dymotesnosť, tepelnú izoláciu, protipožiarnu odolnosť či odolnosť proti vlámaniu. Na svete existuje veľa firiem, ktoré hliníkové okná dodávajú, medzi nimi je ALUPROF a SCHÜCO.

Tieto firmy prichádzajú na trh s inovatívnymi riešeniami do interiérov, ale aj do vonkajšieho prostredia. Spoločnosť ALUPROF dodáva na stavby hliníkové okná a dvere, ktoré spĺňajú aj tie najvyššie požiadavky na kvalitnú tepelnú izoláciu, dizajn, funkčnosť, dymotesnosť či odolnosť proti požiarom. Takisto firma Schüco patrí k popredným predajcom dverných, okenných či fasádnych systémov z hliníka, ktoré sú takisto súčasťou mnohých stavieb sveta. Spĺňajú nároky na bezpečnosť, komfort a energetickú nenáročnosť.

žena, plány, podnikanie

Momentálne je trhu systém MB-104 Passive, ktorý je označovaný ako najlepšie tepelne izolovaná konštrukcia, okrem toho spĺňa tie najvyššie nároky pri pasívnej výstavbe a všetky produkty týchto spoločností majú certifikáty od renomovaných skúšobných inštitúcií vo svete. Hliník je vo všeobecnosti vyhľadávaný hlavne kvôli dlhej životnosti bez nutnosti náročnej údržby, variabilnosti dizajnového prevedenia a vypracovania povrchovej úpravy. Vyššie vstupné investície sa vrátia v podobe moderných, praktických a dizajnovo zaujímavých okenných systémoch.