Hlavné je milovať sám seba

Je faktom, že v láske strácame hlavu a kompenzujeme jej nedostatok vonkajšou krásou. Základom všetkého je však milovať samého seba, keď to tak nie je tak sa dopúšťame obrovských krívd voči sebe aj blízkym. V snahe túto lásku objaviť často robíme veci, ktoré si neskôr môžeme vyčítať. Sústreďujeme sa teda na svoj zovňajšok, aby sme maskovali náš chlad voči sebe. 
 svatební šaty
Ohováranie
Hoci toto nič nerieši, napriek tomu to mnoho z nás robí. Ohovárame, aj napriek tomu že to odsudzujeme. Vieme konkrétne vymenovať všetko čo je na inej osobe zle, čo všetko robí zle a hráme sa na tie dokonalé s návodom na všetko. Všetku špinu hádžeme na druhých. V poslednom rade ich opúšťame. Skôr či neskôr si však uvedomíme čo spôsobujeme. Mať sa rád je však celoživotný proces prijímania sa s úspechmi a zlyhaniami. Prečo je to však také ťažké, akceptovať sa so všetkými chybami, priznať si ich a zamyslieť sa nad našimi potrebami? Hovorí sa, že každá naša vlastnosť môže byť výrazne pozitívna i výrazne negatívna.
 dřevěné srdce
Mali by sme byť flexibilný aj v tom, že niektoré vlastnosti, ktorým u seba pripisujeme negatívny význam sa naučíme pomenovať inými slovami. Hoci to môže byť celoživotný proces, mať sa rád so všetkým čo k nám patrí no stojí to za to. Je známe že ak nemilujeme sami seba, nebudeme mať radi ani ostatných. Možno si vravíte že je to hlúposť, no nie je. Možno milujeme ľudí vo svojom živote, no to že sa nenávidíme je viditeľné a skôr či neskôr sa to prejaví. Naše okolie to vidí a bolí ich to rovnako ako nás. Preto je dôležité s tým pracovať a naučiť sa milovať samých seba.
 
Riešenie
Dnešní muži už nie sú tak povrchní ako niektoré ženy. Mnohí nás časom opúšťajú pretože kilami naviac prestávame milovať samy seba a je to naozaj viditeľné. Namiesto zmierenia sa alebo robenia niečo so sebou pokiaľ je to možné, akceptovali naše telo aké je dostaneme iný nápad. Začneme sa klamať, že sme v skutočnosti šťastní a stačí nám len zmeniť svoj zovňajšok.