Dodajte vašim rukám farbu

Bohužial, vaše ruky robia všetko pre vás – od upratovania cez písanie či umývanie riadu. Preto je veľmi ľahké, aby sa vaše ruky pokryli suchou, odlupujúcou pokožkou a zdobili ich hrubé, nepekné nechty. Mať pekné ruky je veľmi dôležité, takže ak ste pripravené dodať vašim rukám farbu, postupujte podľa týchto krokov.

nehty

Neexistuje žiadna pomôcka na skrášlenie rúk pokiaľ sú vaše ruky a nechty špinavé. Pred umývaním odstráňte lak z nechtov. Vezmite si kefku na zuby a s trochou mydla si vyčistite ako dlane, zápästia, priestor medzi prstami, tak aj okolie nechtov. Zmyte z rúk mydlo pod teplou vodou a čistou kefkou krúživými pohybmi odstráňte nečistoty spopod nechtov. Tým dostanete z rúk mŕtvu kožu a ruky ostanú krásne čisté.

Vyhľadajte krém, ktorým sa vám budú dobre masírovať ruky. Okrem krému môžete použiť napríklad olivový olej, jogurt, teplé mlieko alebo citrónovú šťavu. Masírujte pomaly, relaxujte a snažte si tento krok najviac užiť.

Ošetrite si nechty. Dôkladne si vyčistite spodnú časť nechtov a uistite sa, že pod nimi žiadna nečistota nezostala. Pokúste sa odstrihnúť nechty do rovnakej dĺžky a následne ich opracujte pilníkom aj do rovnakého tvaru. Pozatláčajte si prebytočnú kožičku pri lôžkach nechtov a opät vmasírujte malé množstvo krému.
Teraz prichádza príjemná chvíľa maľovania nechtov. Vezmite si vašu obľúbenú farbu, ktorá vám nebude prekážať na dlhšie nosenie. Vaše nechty však miestami potrebujú prestávku od farieb aby neostali slabé alebo zažltnuté. Preto niekedy zvoľte priehľadný spevňujúci lak, ktorý nechtom dodá mierny lesk.

Skvelými farbami na vaše nechty môžu byť perleťovo ružové odtiene, tmavo červené, kovové alebo trblietavé. Ak chcete zaujať zaujímavým vzhľadom, skúste si prsteník na oboch rukách namaľovať inak. Pokiaľ napríklad zvolíte matný lak, namaľujte si prsteníky leským alebo naopak trblietavým. Akonáhle skončíte, počkajte, kým nechty úplne nevyschnú. Pre tie z vás, ktoré neobsedia, maľujte si nechty pri obľúbenom televíznom programe alebo pri čítaní časopisu. Tak zabezpečíte čo najlepšie vyschnutie laku a zabránite tak nepekným škrabancom na laku.

červené nehty

Každá žena by si mala nájsť čas pre seba a vyskúšať príjemnú manikúru, ktorá vás zrelaxuje a budete sa cítiť ako nový človek. Pokiaľ si na maľovanie nechtov netrúfate vy, vyhľadajte nechtárky, ktoré vám s radosťou splnia priania.