Čaj na každý deň – vytvor si vlastnú zbierku


Spočiatku sa pil ako liek
Podľa čínskej starej legendy, na čaj narazil cisár ktorý spal pod divoko rastúcim čajovníkom. Jeden lístok mu padol do misky, a voda v nej sa stala sviežou a chutnou na jazyk. Čaj sa pripravoval z divokých lístkov, a podával sa ľudom proti bolesti.

čaj
 
Domáca lekárnička
Keď vás v chladnejších dňoch prepadne nádcha či nejaká iná akútna bolesť, netreba hneď podľahnúť panike. Stačí si vpred zaobstarať bylinnú lekárničku, a siahnuť po zaručenej úľave.
 
Harmančekový čaj– jeden z najobľúbenejších bylinkových čajov. Výborný na žalúdok a na lepší spánok. Vhodné je ho vypiť hodinu pred spaním. Počuli ste o tom, že kto pije kamilkový čaj tak má žiarivejšie oči?
 
Mätový čaj– Asi každý ju pozná, pepermitovú voňavú bylinku mätu. Je naozaj nápomocná pri ťažkom trávení, a taktiež zmierňuje herpesové ochorenie.

šálek
 
Zázvorový čaj– Nie každý ho má v láske, no keby sme vedeli o jeho účinkoch, pili by sme ho všetci. Zázvor pomáha čistiť telo od toxínov, a ukľudňuje tráviacu sústavu. Obsahuje kopu minerálov a vitamínov ktoré naše telo potrebuje počas zimných dní, a hlavne pri ochoreniach ako napr. pri liečbe angíny kde pomáha uvoľňovať hlieny.
 
Levanduľový čaj– Ak cítite, že na vás lezie depresívna nálada, doprajte si šálku voňavej levandule. Taktiež pomáha pri ochoreniach dýchacích ciest, a pri kašli prináša zaručenú úľavu.
 
Medovkový čaj– Pôsobí veľmi ukľudňujúco a osviežujúco. Napomáha nám pri strese a nekľude. Pomôže aj pri odstraňovaní migrény. Je výborná studená s citrónom počas letných dní.
 
Žihľavový čaj–  Priaznivo čistí krv a pomáha pri zápche. Odstraňuje nežiadúce vyrážky, a prečisťuje pečeň.

hrnek
 
A ešte z nespočetne veľa byliniek máme samozrejme na výber. Keď vás niečo bolí, trápi alebo si chcete len tak vychutnať čaj, určite siahnite po čarovných bylinkách!