Budúcnosť mladých párov na Slovensku

Stalo sa pravidlom, že ak je už človek niekoľko rokov dospelý, je zárobkovo činný a má priateľku, zvyčajne tomu chýba ešte jedna podstatná vec- svadba a nehnuteľnosť, inými slovami vlastné spoločné bývanie.
A práve preto je práca realitiek a realitných agentov činnosťou, ktorá len tak ľahko nevymrie a má v našej spoločnosti stály záujem a miesto. Takýmto zamestnaním sa dá zrejme prísť aj k slušným peniazom. Bude spokojný realitný agent, no aj mladý pár, ktorý si konečne našiel vlastné bývanie a vhodné prostredie pre svoju budúcnosť.
láska v trávě
Vlastný dom môžeme chápať ako nehnuteľnosť z toho dôvodu, že je narozdiel od peňazí „nehybný.“ Teda peniaze sú stále v obehu, no Váš dom stojí stále na tom istom mieste.
• Existuje cesta, kedy ľudia dávajú do zálohy práve svoj dom. Zoberú si pôžičku a následne ručia svojim domom. Teda v prípade, ak títo ľudia nedodržia dohodu ktorá pri pôžičke vznikla, banka im môže legálnym spôsobom dom zobrať do zálohy a časom ho môže predať ďalej ako realitu.
Takejto forme zodpovednosti voči dohode s bankou vravíme hypotéka. Síce tým dosť riskujeme, no máme možnosť pôžičky väčšej sumy peňazí. Takúto cestu ľudia volia najskôr vtedy, ak ich čaká nejaká významnejšia príležitosť, alebo nejaká výzva či doba, kedy začínajú meniť životný štýl a prvýkrát cítia, čo vlastne od života chcú. Ako vieme, aj na realizovanie svojich cieľov potrebujeme peniaze a nie málo. Práve preto ľudia, ktorí pocítia určité príležitosti, volia túto možnosť, hypotéku.
láska a moře
Sprísnenie pravidiel – hypotekárny „boom“ sa končí! Takúto negatívnu správu sme sa mohli dočítať nedávno a je to iba jedna z mnoha podobných. Dnešní mladí ľudia to majú skutočne ťažké. Ak túžia po normálnych veciach ako manželstvo, deti, vlastné bývanie, nemajú vôbec nič isté a takmer nik im nepraje. Samozrejme iba ich blízki a rodina. A čo je ešte smutnejšíe, títo ľudia niekedy proste rezignujú, či dokonca ukončia pekný vzťah a na splodenie detí už nemyslia radšej vôbec. Je to smutná vizitka, kedy sa hrozivé percento mladých párov na Slovensku radšej rozdelí, alebo žijú bez detí, pretože sa skrátka dnešnej doby boja. No žiaľ, boja sa právom.