Automobily, ktoré to vytiahnu na vyše 400 km/h

200 km/h je poriadna rýchlosť, ale to je ešte nič v porovnaní s tým, koľko dokážu v skutočnosti vytiahnuť niektoré z najrýchlejších áut sveta, ktoré vám v článku predstavím. Od celkovej konštrukcie a prevedenia až po motor ide o dokonalé a predovšetkým najrýchlejšie modely, s akými sa ľudia mohli stretnúť. No vopred sa ospravedlňujem, ak niektorý automobil nespomeniem a myslíte si, že by sa mal v tomto článku nachádzať. Ja však dúfam, že s výberom budete spokojní, určite totiž ide o skutočné „rakety“, ktoré nejednému nadšencovi vyrazia dych a nebezpečne blízko atakujú hranicu neuveriteľných 400 km/h, dokonca túto hranicu prekračujú!

tachometr

Hennessey Venom GT
Vraví sa a možno sme si to všimli i my, že automobily zaradené do priam hyperšportovej kategórie doplácajú na dizajn. No vozidlo Hennessey Venom GT je v tomto smere určite výnimkou. Ale okrem krásneho dizajnu je hádam ešte zaujímavejšia jeho motorizácia, ktorej súčasťou je 7 litrový motor z Corvette, aký na základe úprav dokáže vytiahnuť až 428 km/h, no podľa profesionálnych technikov by dokázalprekonať hranicu 440 km/h!

Koenigsegg Agera R
Pre naše územie nezvyčajný názov ukrýva veľmi rýchly automobil disponujúci nie jedným, ale priamo dvoma turbami s osemvalcovým motorom. Oficiálne sa udáva maximálna rýchlosť 420 km/h, no opäť existuje viacero diskusií, ktoré údajne potvrdzujú vyšší výkon.

vozidlo

Bugatti Veyron Super Sport
Je zo spomenutých modelov spomínaný hádam najčastejšie a to aj napriek tomu, že čo sa týka rýchlosti, tak ako vidíme, predbehli ho dvaja kandidáti a to som ešte nespomenul, že v dobe, kedy išlo zatiaľ o exemplár, údajne vytiahol až 431 km/h, no to bolo spôsobený tým, že mal deaktivovaný obmedzovač rýchlosti, čiže nešlo o „fair-play“ a musí sa zaradiť na tretiu priečku. Exemplár tak oficiálne dosahoval rýchlosť „len“ 415 km/h. Z exempláru však onedlho vznikol údajne najrýchlejší kabriolet na svete (408 km/h). No z pohľadu rýchlosti je zaujímavejší jeho ďalší úder a to vo forme SuperVeyron, ktorý to vraj dotiahol na 460 km/h!