Ako cestovať a zároveň zarábať?

Je dvadsiate prvé storočie a čím ďalej, tým viac ľudí chce precestovať čo najväčší kus sveta. Kupujú si tzv. stieracie mapky sveta a miesta, ktoré už navštívili jednoducho zoškrabú. Túžba cestovať ich poháňa a majú prehľad o všetkých ponukách lacných leteniek a výhodných destinácií. Možno aj Vy ste už počuli o ľuďoch, ktorí precestovali polovicu sveta či už stopom alebo na motorke. No ako to dokázali pokiaľ neboli neobmedzene bohatí s množstvom dovolenkových dní v práci? Poďme sa pozrieť na to, ako sa dá zarobiť počas cestovania v zahraničí.

student

1.      Typické práce na internete
Samozrejme k tomu potrebuješ neustále laptop a kvalitný prístup na internet, čo nie je vždy a všade samozrejmosťou. Je len na tebe, či tvoja práca bude spočívať v grafickom dizajne, online marketingu, programovaní, či preklade textov. Takisto môžeš na cestách písať knihu alebo články, či blogovať a zdieľať svoje cestovateľské skúsenosti.

2.      Zamestnaj sa
Si vyučený vo svojom odbore a ide ti naozaj dobre? Skús sa v zahraničí zamestnať v tom, čo vieš excelentne. Čudoval by si sa, koľko zarába napríklad zdravotná sestra v Austrálii. Je to približne 50 eur za hodinu!

3.      Pouličný zabávač
Možno ti to spočiatku príde veľmi divné ale mnoho ľudí vo veľkých metropolách a veľa cestovateľov sa po svete živí tým, že na ulici ukazujú to, v čom sú dobrí. Či už budeš tancovať, žonglovať alebo hrať na gitare, hlavné je nehanbiť sa a byť trpezlivý.

4.      Predávaj výrobky
Možnosťou je nakúpiť niečo zaujímavé, napríklad druh suveníru v jednom štáte a následne to predávať v štáte druhom. Týmto ti nehrozí konkurencia a pridať môžeš pár vlastných ručne vyrobených vecí. Určite si takto v mestách plných turistov zarobíš slušné peniaze.

jezero

5.      Organizuj online kurzy
Ak vieš dobre anglicky alebo ti ide matematika, začni organizovať online kurzy, prostredníctvom ktorých budeš doučovať. Sú to tvoje cenné vedomosti, ktoré môžeš takto ľahko predať.