Ak človek potrebuje rýchly odvoz


Uber. Tento pojem značí nové služby, ktoré sú príležitosťou pre ľudí, ktorí si dokážu nájsť čas, chcú si privyrobiť, či majú spoľahlivý autobomobil a chcú z neho profitovať. Pre týchto ľudí tak vzniká zaujímavá príležitosť, poskytovať odvoz bez licencie taxikára.

volant

•          Ľuďom, ktorí si takouto cestou privyrábajú, možnosť využitia tejto novej služby praje, rovnako tak aj ľudom, ktorí hľadajú okamžitý odvoz.
Avšak asi už viete, že proti sú samozrejme oficiálni taxikári. V službách Uber vidia svoju konkurenciu a pravdupovediac, právom. Taxikári sú v tomto smere však postojovo asi v menšine. Preto vidíme, že poskytovanie služieb typu Uber je stále v kurze a populárne je už aj na Slovensku, konkrétnejšie od roku 2015 v Bratislave.

•         Vlastne bežný človek s autom môže poskytovať žiadané služby, pričom si prilepší k svojej finančnej situácii.
Spokojnosť by tak mala byť na strane tých, ktorí odvoz potrebujú, ale aj na strane tých, ktorí si takouto formou privyrábajú. Sú tu tak príležitosti pre obe strany bežných občanov. Tým pádom má spoločnosť ako celok viacej možností a vravíme tak i o určitej slobode a praktickom nápade či využití.

Ako vznikajú vodiči pre Uber?
•         V službe Uber sa vlastne môže zaregistrovať človek, ktorý poskytne svoje údaje a to z občianskeho preukazu, musí mať čistý registrer trestov, výpis z evidenčnej karty vodiča. Povinnosť predložiť dokumenty o vlastnení technického a vodičského preukazu hádam nemusím ani pripomínať, to je samozrejmosť.
•         Pokiaľ nemáte svoju živnosť, spoločnosť Uber vám sprostredkuje svojho partnera, ktorý zastrešuje vodičov.
•         Registrovať sa pod túto spoločnosť je možné i cez internet.

řidič

Ako službu využívajú tí, čo potrebujú odvoz?
•         Cez mobilnú aplikáciu si prstom vyberiete vhodný odvoz, pričom sa k nemu zobrazí i kontakt vodiča a informácie o jeho vozidle. Potom už len počkáte, nasadnete, odveziete sa a hotovosť sa vyúčtuje cez kreditnú kartu. Nakoniec vystúpite a cez aplikáciu môžete vodiča ohodnotiť. Tým pádom vzniká i prehľad o tom, ktorý zamestnanec je o niečo lepší a naopak. Odvoz príde kamkoľvek a vysadí vás rovnako tam, kde si len poviete.